Medyczny peeling twarzy. Wskazania i przebieg terapii.

peeling twarzy

Zabiegi kosmetyczne skutecznie poprawiają wygląd oraz stan zdrowia skóry. Wiele z nich spełnia również rolę psychicznego odprężenia oraz pomagają zaakceptować samego siebie. Jakie zabiegi na twarz zdobywają coraz większa popularność? Czym jest peeling twarzy? Jak się go wykonuje? Jakie można uzyskać efekty bezpośrednio po zabiegu? 

Najpopularniejsze zabiegi na twarz. 

Zabiegi na twarz proponowane przez cenione i zaufane gabinety kosmetyczne to cały katalog usług dzięki, którym skóra staje się sprężysta, ujędrniona i świeża. Wykonywane są one za pomocą nowoczesnych i innowacyjnych metod i technologii, a doświadczeni specjaliści wykorzystując swoje doświadczenie wykonują działania w sposób bezpieczny i skuteczny. 

Do najpopularniejszych zabiegów należą m.in.:

– peeling na twarz, 

– mikrodermabrazja, 

– laseroterapia, 

– mezoterapia igłowa, 

– wiele innych. 

Czym jest peeling na twarz?

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest peeling na twarz. Działania te skutecznie oczyszczają skórę, jak również są sposobem na efektywne złuszczenie naskórka. Peeling ten posiada wiele korzystnych właściwości, a wykonanie go poprawi wygląd i stan ciała. Zabiegi z użyciem odpowiednich kosmetyków i metod minimalizują ryzyko zapychania się porów oraz powstawania trądziku. Tego rodzaju działania mogą być stosowane codziennie. Są bezpieczne, bezinwazyjne i bezbolesne. 

Wskazania do wykonania peelingu.

Zabieg ten można wykonywać w wielu sytuacjach. Jest on jednym ze sposobów profilaktyki i działań prozdrowotnych. Jego funkcją jest również zapobieganie różnego rodzaju schorzeniom, a także leczeniu skóry. Głównymi wskazaniami do wykonania terapii są:

  • występowanie na skórze przebarwień, trądziku, nierówności,
  • tworzenie się zmarszczek, blizn, 
  • łojotok, 
  • problemy z suchą i nieodżywioną skórą, 
  • starzenie się skóry, itp. 

Jak wykonuje się peeling medyczny?

Kosmetyczny peeling twarzy wykonywany w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej, wykonywany jest wieloma sposobami. Każdy pacjent przed zabiegiem powinien odbyć rozmowę i wywiad ze specjalistą, a także ustalić plan działania. Przed samym zabiegiem – około 2 dni, należy stosować odpowiednie kremy, a sam zabieg poprzedzony jest oczyszczenie i odtłuszczenie skóry twarzy. 

Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie okolic oczu, nosa i ust – smarowanie wazelina, a następnie zaaplikowanie na skórę twarzy odpowiednich preparatów zawierających aktywne związki. Rodzaj i stężenie kosmetyków zależne jest od rodzaju problemu i przewidywanego efektu. Pod koniec zabiegu, specjalista nakłada środki neutralizujące kwas, a także preparaty nawilżające.

Więcej informacji na temat pielęgnacji skóry twarzy znajdziesz pod adresem https://etwojfarmaceuta.pl/medycyna-zdrowie/pielegnacja-skory/