Kocioł gazowy Buderus – gdy lubisz mieć ciepło w domu

kocioł gazowy

Ciepła woda, zwłaszcza w okresie zimowym, to coś, bez czego nie wyobrażamy sobie życia. Ogrzewamy nią zarówno sam budynek, jak i korzystamy z niej do codziennych celów. W przypadku domów, które ogrzewamy sami, dobrze jest znaleźć optymalne rozwiązanie do naszych potrzeb. Kocioł gazowy Buderus może się nim okazać.

Jedno- czy dwufunkcyjny? Które rozwiązanie jest lepsze?

Na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko uzależnione jest od naszych potrzeb. Kocioł gazowy Buderus (w domyśle przyjmijmy, że chodzi tylko o kocioł kondensacyjny) może być jedno- lub dwufunkcyjny. Wybór rozwiązania powinien być ściśle powiązany z:

  • wielkością budynku, który chcemy ogrzać (w przypadku centralnego ogrzewania),
  • ilości osób korzystającej z ciepłej wody użytkowej,
  • średnim dobowym zużyciem wody.

Kocioł gazowy jednofunkcyjny

Kocioł jednofunkcyjny będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy posiadamy większy budynek do ogrzania. Jego podstawowym zadaniem jest dostarczenie ciepłej wody do kaloryferów w budynku. Jeżeli zależy nam na zwiększeniu jego funkcjonalności, czyli możliwości ogrzewania wody użytkowej, musimy liczyć się z potrzebą zakupu zasobnika wodnego z podgrzewaczem. W zależności jaki kocioł gazowy Buderus wybierzemy, możemy mieć osobny lub zintegrowany zasobnik wodny. Jeżeli zatem mamy większy dom i kilku użytkowników mogących korzystać z wody w tym samym czasie, warto rozważyć to rozwiązanie.

Kocioł gazowy dwufunkcyjny

To rozwiązanie jest nieco wygodniejsze, zwłaszcza kiedy nie mamy zbyt wiele przestrzeni do zamontowała kotła gazowego. Dobrze zatem sprawdzi się w budynkach, w których sieć centralnego ogrzewania jak i sieć wodna użytkowa są niewielkich rozmiarów lub niezbyt oddalone od siebie. Kocioł gazowy Buderus w zależności od wybranego wariantu mocowego, zapewni dostateczną ilość c.w.u. (ciepłej wody użytkowej), jeżeli zostanie prawidłowo dobrany do potrzeb. Musimy pamiętać, że kotły  dwufunkcyjne ogrzewają wodę na bieżąco, przez co w momencie, gdy np. wielu domowników zacznie korzystać z wody, jej maksymalna temperatura może zacząć spadać.

Jaki kocioł gazowy Buderus ostatecznie wybrać?

Tak jak zostało wspomniane na początku – uzależnione jest to od potrzeb kupującego. Dotyczy to nie tylko samego wariantu, ale także modelu.

Jeżeli nie jesteśmy pewni, jakie rozwiązanie będzie dla nas najbardziej korzystne – warto skontaktować się z obsługą sklepu zajmującego się handlem takimi urządzeniami. Jeżeli rzeczowo opiszemy swoje oczekiwania, sprzedawca zapewne zaproponuje nam rozwiązanie, które nas usatysfakcjonuje.