Jak zostać kierowcą współpracującym z Uberem?

Jak zostać kierowcą Uber

Z przejazdów Uberem korzysta coraz większa liczba osób w większości polskich miast. Uber staje się więc coraz popularniejszym rozwiązaniem i konkurencją dla tradycyjnych taksówek. Dla części osób jest głównym środkiem transportu. Praca jako kierowca Ubera jest stanowiskiem przede wszystkim dla ludzi otwartych, dla których monotonna praca nie jest zbyt satysfakcjonująca. Jest również doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy ze względu na inne obowiązki potrzebują elastycznego grafiku pracy.

Jakie wymogi należy spełniać przy aplikacji na stanowisko kierowcy Ubera?

Pierwszą, podstawową formalnością, jaką należy wypełnić starając się o stanowisko kierowcy Ubera, jest rejestracja online. Wiąże się z wypełnieniem ankiety z informacjami o aplikującym, dzięki czemu możliwe jest otrzymanie spersonalizowanego zaproszenia na spotkanie informacyjne. Umożliwia również do profilu internetowego, za pomocą którego możliwe jest przesłanie wymaganych dokumentów.

Obowiązkowa dokumentacja obejmuje następujące dokumenty:

− prawo jazdy, które musi być uzyskane co najmniej rok wcześniej,

− dowód osobisty, który potwierdza ukończenie 20 roku życia,

− dobrze oświetlone zdjęcie profilowe,

− dowód rejestracyjny pojazdu z ważnym przeglądem technicznym i adnotacją TAXI, a także potwierdzenie ubezpieczenia OC samochodu,

− potwierdzenie badań psychologicznych oraz lekarskich.

W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej obowiązkowe jest również przesłanie danych na jej temat. Przy braku działalności gospodarczej można skorzystać z usług firm partnerskich.

Więcej o formalnościach dotyczących aplikacji na stanowisko kierowcy Ubera przeczytasz w artykule: “Jak zostać kierowcą Uber?” na stronie OnlyGo, która poszerza właśnie tę tematykę.

Jakie są wymogi dotyczące samochodu?

Uber jako firma przykłada dużą uwagę do stanu technicznego samochodu, a także do jego wyglądu. Każdy samochód musi spełniać wymagania wyszczególnione w regulaminie. Najważniejsze z nich to m.in. wiek samochodu, który w zależności od miasta może się różnić. Przykładowo w Warszawie, wymagania samochodu na uber to minimum 2005 rocznik pod względem produkcji, a w Lublinie to 2007 rok wzwyż. W każdym samochodzie używanym do przejazdów Uberem, kierownica musi znajdować się po lewej stronie. Ważne są również aktualne ubezpieczenia i przeglądy.

Wymagania samochodu na Uber

Ile zarabia kierowca Ubera?

Pensja kierowcy Ubera uzależniona jest od ilości przepracowanych godzin, a także od kilku innych czynników. Średnie zarobki kierowców zaczynają się od około 1800 zł. Kwota ta określa głównie pracowników, których ilość wyjeżdżonych godzin jest zbliżona do 20 godzin tygodniowo. Kierowcy, którzy na jazdę Uberem przeznaczają większy nakład czasu, mogą liczyć się z zarobkami oscylującymi w granicach 5 tysięcy złotych miesięcznie, a praca na pełny etat jest w stanie zagwarantować pracownikom nawet 8 tysięcy złotych.

Zarobki kierowców Ubera, oprócz ilości przepracowanych godzin są uzależnione również od innych czynników, do których należą m.in. dzień tygodnia, aktualna pora dnia i obowiązująca stawka. Z danych zebranych przez firmę Uber wynika, że kierowcy wykonujący 200 przejazdów od poniedziałku do piątku, są w stanie zarobić nawet 3000 złotych na tydzień. Możliwe są również dodatkowe źródła dochodów − napiwki uzyskane od klientów. Zadowoleni klienci mogą uhonorować kierowcę napiwkiem zarówno w tradycyjnej, gotówkowej formie, jak i w sposób bezgotówkowy.