czyszczenie auta

Umycie samochodu po zimie jest niezbędną czynnością, jaką musi przeprowadzić każdy właściciel pojazdu. Co ważne, zasolony i tłusty brud znajduje się nie tylko na zewnątrz pojazdu, ale także w komorze silnika oraz pod podwoziem. Samochody po zimie potrzebują dokładnego odświeżenia i gruntownego przeglądu. Warto zaopatrzyć się najpierw w potrzebne kosmetyki samochodowe.

Te kosmetyki samochodowe pozwolą Ci doprowadzić auto do porządku po zimie

  • Szampon do mycia aut – pozwoli na dokładnie oczyszczenie karoserii i podwozia ze wszystkich nagromadzonych zanieczyszczeń. Warto postawić na kosmetyk gwarantujący wysoką wydajność i obfitą pianę.
  • Glinka – środek przeznaczony do głębokiego czyszczenia, w swojej postaci przypomina plastelinę. Pociera się nią zwilżoną wcześniej karoserię, przez co brud przykleja się do glinki. Pozwala ona na pozbycie się nawet trudnych zanieczyszczeń. Co ważne, nie matuje i nie rysuje lakieru.
  • Środek do czyszczenia felg – silny preparat, który dokładnie oczyszcza felgę z brudu, który wżarł się w zabezpieczającą ją powłokę.
  • Wosk koloryzujący – produkt którym można zamaskować wszelkie ryski powstałe w okresie zimowym.
  • Wosk do samochodu – woskowanie lakieru  wydobędzie jego głęboki kolor, nada mu połysku i zapewni długotrwałą ochronę. Ponadto zabezpieczy lakier przed kwaśnym deszczem, promieniowaniem UV i solą.
  • Pasta polerska – doskonale nabłyszcza lakier, może być stosowana zamiast wosku.
  • Środek do nabłyszczania opon – dzięki niemu uzyskuje się efekt mokrej opony.
  • Środek do czyszczenia tapicerki – pozwoli na usunięcie kurzu, brudu i plam. Kosmetyki samochodowe do czyszczenia wnętrza pojazdu pozwolą na utrzymanie samochodu w nienagannym stanie, również w jego wnętrzu.
  • Środek do czyszczenia kokpitu – działa antystatycznie i nabłyszczająco.

Wszystkie kosmetyki samochodowe znajdziesz w sklepie internetowym Motogo na https://sklep.motogo.pl/

Zabezpieczenie samochodu na kolejny sezon

Mycie samochodu

Pierwszym krokiem, aby przygotować samochód, na kolejny sezon jest gruntowne mycie podwozia. Przyda się do tego szampon z aktywną pianą, która doskonale wyzbędzie się wszelkich zanieczyszczeń. Przyda nam się również gąbka i ściereczka, czy też glinka do lakieru w przypadku silniejszych zabrudzeń. Glinka nadaje się do wszystkich rodzajów lakieru. Po dokładnym wymyciu pojazdu mogą pojawić się ubytki czy odpryski, aby się ich pozbyć, należy sięgnąć po specjalną pastę polerską. Warto stawiać na wysokiej jakości kosmetyki samochodowe, które dokładnie czyszczą pojazd po zimie.

Woskowanie lakieru

Kiedy już pojazd zostanie oczyszczony a rysy usunięte, należy wykonać woskowanie. Dzięki niemu lakier uzyska jeszcze piękniejszy kolor i połysk. Jego powłoka zostanie również zabezpieczona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Czyszczenie wnętrza pojazdu

Następnym krokiem jest dokładne oczyszczenie wnętrza samochodu. W pierwszej kolejności trzeba go dobrze odkurzyć, uwzględniając wszelkie zakamarki. Pamiętajmy także o bagażniku. Następnie czyścimy tapicerkę samochodową, specjalnym środkiem dedykowanym do czyszczenia tapicerek. Dzięki niemu w łatwy sposób usuniemy brud i plamy. Na rynku znajdują się również odplamiacze czy pianki do czyszczenia tapicerek. Potem sięgamy po środek do czyszczenia kokpitu i przecieramy wszystkie elementy plastikowe. Takie preparaty mają także właściwości elektrostatyczne, a więc niwelują osadzanie się kurzu. Mają także właściwości konserwujące i nabłyszczające.

Mycie felg oraz konserwacja opon

Kolejnymi ważnymi elementami samochodu, o jakie trzeba zadbać po zimie, są felgi i opony. Do opon warto wykorzystać specjalny środek o działaniu pielęgnującym i nabłyszczającym. Taki preparat pozwala na zachowanie ich elastyczności i giętkości. Środek do konserwacji zabezpiecza opony przed pękaniem. Takie produkty dostępne są w sprayu. Nie zapominajmy o myciu felg specjalnym płynem. Dzięki niemu pozbędziemy się trudnych zabrudzeń, jakie nagromadziły się w okresie zimowym.

Mycie silnika

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że po zimie trzeba także zając się myciem silnika. Czysty silnik jest sposobem na szybszą i trafniejszą diagnozę wycieków, jakie się mogą zdarzyć. Ponadto, pozwoli na nieco bardziej komfortowe czynności naprawcze, jeśli zajmujemy się samodzielnie ewentualnymi naprawami. Umyty silnik umożliwia szybkie znalezienie mocowań i śrub, które są często zakryte grubą warstwą brudu. Do mycia silnika należy użyć specjalnego środka. Nie mogą być to preparaty chemiczne i woda. Silnik jest delikatną częścią każdego pojazdu, nie toleruje wilgoci. Na rynku dostępne są profesjonalne kosmetyki samochodowe do mycia silników. Takim płynem można bez żadnych obaw wymyć wszystkie elementy silnika.

Odgrzybienie klimatyzacji

W okresie zimowym filtry auta pochłaniają o wiele więcej pyłów oraz wilgoci aniżeli latem. Dzieje się tak przez znacznie bardziej zanieczyszczone powietrze i występowanie smogu. Warto więc również użyć środka do odgrzybiania klimatyzacji, którym pozbędziemy się wszelkich drobnoustrojów i zanieczyszczeń z klimatyzacji.