Jak można poprawić konwersję na swojej stronie internetowej?

pozycjonowanie

Żyjemy obecnie w czasach, w których praktycznie wszystko przeniosło się do sieci. To właśnie tam swoje usługi reklamują obecnie firmy i drobni przedsiębiorcy, a ich najlepszą wizytówką stała się świetnie przygotowana strona internetowa. Jednocześnie witryny promujące danego usługodawcę, często nie spełniają swojej funkcji i nie generują odpowiedniego ruchu. Wobec tego, w jaki sposób można poprawić konwersję swojej strony internetowej?

Pozycjonowanie ogólnopolskie i pozycjonowanie lokalne – klucz do sukcesu witryny

Jednym z kluczowych aspektów, w kontekście zwiększania współczynnika konwersji danej witryny, jest jej odpowiednie pozycjonowanie. Obecnie możemy zdecydować się na działania z zakresu SEO w zasięgu ogólnopolskim, ale także i w formie lokalnej. Często – szczególnie dla małych i średnich firm – lepszym rozwiązaniem okazuje się pozycjonowanie lokalne, czyli na konkretne frazy kluczowe wraz z lokalizacją jak np. pozycjonowanie Rzeszów. Takie działania pozwalają na szybsze dotarcie do odbiorców, którzy znajdują się w najbliższej okolicy, a także są realnie zainteresować odbiorców. Dodatkowo takie pozycjonowanie lokalne automatycznie umieszcza “pinezkę” w mapach Google.

Czy strona jest responsynwa?

Częstym powodem, dla którego ruch w witrynie internetowej spada, jest brak responsywności samej strony. Warto więc wykonać audyt SEO i zlokalizować ewentualne źródła problemu. Być może nasza witryna nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych? Być może czas ładowania elementów strony jest zbyt długi? Takie drobnostki skutecznie zniechęcają internautów!

Pozyskiwanie linków i odnośników z wartościowych źródeł

Jedną z podstaw marketingu internetowego i zwiększania konwersji w witrynie, jest pozyskiwanie linków i odnośników do witryny wartościowych i renomowanych. W ten prosty sposób można szybko przyciągnąć na swoją stronę internetową znacznie większe grono potencjalnych klientów i cieszyć się stale rosnącymi wskaźnikami konwersji. Takie działania z pewnością przyniosą oczekiwane efekty.