Jak łączyć złoto ze srebrem?

biżuteria złota i srebrna

Połączenie złota i srebra uważane jest zazwyczaj za zły pomysł. Głównie z tego powodu, że kolory tych dwóch kruszców są swoimi przeciwieństwami. Jeden odcień jest ciepły, drugi natomiast – chłodny. Dlatego też powinno się zdecydować na jeden rodzaj ozdób. Jednakże istnieje sposób, aby połączyć te dwa metale i zrobić to dobrze. Pozostanie przy wyborze jednego koloru utarło się przy wyznawaniu tradycyjnej, bardziej harmonijnej mody. Dzisiaj moda zdecydowanie ewoluowała. Z czasem zrywa się ze starymi, klasycznymi trendami, na rzecz tych bardziej nowoczesnych i urozmaiconych. Łączenie srebrnej i złotej biżuterii to jeden ze sposobów na zmodernizowanie stylizacji.

W jaki sposób znaleźć „złoty środek”?

Otóż kluczową zasadą jest zrobienie tego z głową. Chaotyczne wybranie dodatków z obu kruszców i niedbałe połączenie ich może skończyć się katastrofą. Najważniejszym elementem jest dopasowanie biżuterii do odpowiedniego outfitu. Jeżeli dekoracje mają dać niecodzienny, rzucający się w oczy efekt, stylizacja powinna być raczej stonowana. Warto tutaj postawić na coś basicowego, w jednym, góra dwóch kolorach, bez przesadnych wzorów. Kolejnym ułatwieniem do tego typu połączenia jest wybór podobnych odcieni kruszców. Mocno żółte złoto będzie wyglądało źle z szarym, ciemnym srebrem. Ozdoby z różnych materiałów powinny być prezentowane blisko siebie. Złote kolczyki i srebrny naszyjnik to zdecydowanie zły pomysł. Jeżeli decydujemy się na taki mix, wybierzmy tylko jeden rodzaj złota. Mieszanka różu, żółci i srebra to już zdecydowanie przesada.

Co stworzy bezpieczny zestaw?

Najlepiej, aby biżuteria srebrna i złota znajdowały się w jednym miejscu. W dzisiejszych trendach króluje przepych, dlatego założenie kilku ozdób tego samego typu będzie jak najbardziej w porządku. Dwie bransoletki na jednym nadgarstku, na delikatnym łańcuszku, z tym samym lub łączącym się motywem – tego właśnie szukasz. A może dwa naszyjniki – złoty z symbolem słońca i srebrny z symbolem gwiazdy lub księżyca! Brzmi bombowo, prawda? Kaskadowe łączenie naszyjników, naprzemiennie złotych i srebrnych – klasa sama w sobie!