Co może Ci pomóc w spłacie zaległych zobowiązań?

dług spłata

Odpowiedzialność za własne decyzje finansowe oznacza niekiedy poszukiwania pomocy zewnętrznej, jeśli popełniliśmy błąd podczas zaciągania długów, których aktualnie nie jesteśmy w stanie spłacić. Profesjonalne podejście do tematu nie tylko jest w stanie powstrzymać egzekucję komorniczą, lecz także otwiera drogę do wolności od zadłużenia i możliwość stabilizacji finansów osobistych. Jakie mechanizmy pomocowe dla osób zadłużonych są dostępne na rynku? Co oferują i jakie zagrożenia są z nimi związane?

Pomoc dla osób zadłużonych – oferty banków i instytucji pożyczkowych

Na rynku finansowym funkcjonują pożyczki oddłużeniowe oraz kredyty konsolidacyjne. Ich działanie  polega na przyznaniu dłużnikowi kolejnej pożyczki, która zostanie w całości przeznaczona na spłatę poprzednich zobowiązań. Ta forma pomocy umożliwia dłużnikowi kupienie sobie więcej czasu, co może okazać się skuteczne dla osób zagrożonych utratą majątku. Kredyt konsolidacyjny rozkłada miesięczne zobowiązania na transze o niższej wartości nominalnej, jakie w teorii nie będą stanowić obciążenia dla budżetu. Należy jednak pamiętać, że zarówno pożyczka oddłużeniowa, jak i kredyt konsolidacyjny są kolejnym zobowiązaniem, które należy spłacić w całości, w dodatku z wyższym oprocentowaniem. Oznacza to, że nasze zadłużenie jest realnie większe, ale jego spłata jest rozłożona w czasie. Wspomniane tu narzędzia mogą okazać się skuteczne wobec dłużników, którzy przewidują wzrost dochodów w najbliższej przyszłości, co pozwoli im na swobodne regulowanie opłat miesięcznych. W takiej sytuacji dużo bardziej skuteczne może się jednak okazać samodzielne oszczędzanie, maksymalne uszczuplenie wydatków i poświęcenie całej energii na wyjście z finansowego zadłużenia.

Alternatywa dla innych mechanizmów pomocowych przy spłacie zaległych zobowiązań

Osoby zadłużone nie są już jednak postawione samym sobie. Istnieje w Polsce rozwiązanie, które wspiera dłużników w kontaktach z wierzycielami, stara się chronić ich przed nadmiernym kontaktem ze strony windykacji. Rozwiązanie to ma na celu całkowite uwolnienia od długów przy zastosowaniu rozwiązań prawnych. Tym narzędziem staje się Ulga od Długu – program oddłużający o uczciwych zasadach i potwierdzonej efektywności. Program Ulga od Długu stosuje odmienne podejście – nie wymusza na dłużnikach zaciągania kolejnej pożyczki, lecz dostarcza pomocy prawnej i organizacyjnej na rzecz spłaty obecnych zobowiązań. Kancelaria prawna oraz specjaliści ds. oddłużania przejmują na siebie ponowną negocjację warunków umowy z wierzycielami, czego efektem staje się rozłożenie miesięcznych rat na niższe płatności, rozciągnięcie ich w czasie, a także redukcja całkowitego wymiaru długu nawet o 50%. Program Ulga od Długu cechuje się przejrzystymi opłatami za pomoc w oddłużeniu, które nie stanowią obciążenia dla klienta, ponieważ w dużej mierze są uzależnione od efektów działania. Zastanawiając się nad skorzystaniem z pomocy programu Ulga od Długu opinie uczestników oraz recenzje finansowych serwisów informacyjnych stanowią najlepszą rekomendację. Warto zapoznać się z ofertą i regulaminem programu zawartymi na stronie ulgaoddlugu.pl, dając sobie szansę wyjścia na finansową prostą.