Chirurgiczne usuwanie brodawek we Wrocławiu

Chirurgiczne usuwanie brodawek – Wrocław (cennik) jest bezpieczne i bezbolesne, ponieważ lekarz wykonuje zabieg przy znieczuleniu miejscowym. Popularną, bo nieinwazyjną metodą jest laseroterapia.

Czym są brodawki wirusowe?

Brodawki wirusowe potocznie zwane kurzajkami należą do znamion barwnikowych. Są niewielkimi zmianami na skórze, tworzącymi się pod wpływem działania HPV, wirusa brodawczaka ludzkiego. Pojawiają się najczęściej na rękach i stopach, ale występują również w innych częściach ciała. Do zakażenia dochodzi poprzez kontakt ze skórą zarażonej osoby i z przedmiotem, który ona użytkowała. Brodawki mogą występować pojedynczo lub grupowo, ale nie pojawiają się dopiero po pewnym czasie od zainfekowania.

Brodawki ujawniają się pod wpływem wilgoci i ciepła, więc stają się widoczne po powrocie z basenu, sauny czy z siłowni, ale również podczas uszkodzenia skóry. Zmiany na ogół są łagodne, ale niektóre mogą powodować dolegliwości bólowe i stany zapalne. Niekiedy kurzajki są nazywane potocznie włókniakami, co nie jest prawdą. Wszelkich informacji udzieli dermatolog, więc należy umówić wizytę ze specjalistą.

Czu usuwanie brodawek odbywa się przy znieczuleniu miejscowym?

Kurzajki pojawiające się na podeszwach stóp utrudniają chodzenie. Z kolei występujące na twarzy wyglądają nieestetycznie. Są również brodawki – kłykciny kończyste przenoszone drogą płciową. Warto zdecydować się na chirurgiczne usunięcie, by pozbyć się problemu. Poza tym rozprzestrzeniają na inne części ciała i można zarazić inne osoby. Warto zatem poddać zabiegowi, bo jest bezpieczny i nieinwazyjny.

Zabieg jest wykonywany przez lekarza, będącego w trakcie specjalizacji. Pod adresem https://www.mmclinic.pl/chirurgiczne-usuwanie-brodawek-wroclaw/można umówić się na konsultację, by specjalista mógł ocenić wielkość zmian. Podczas wizyty, lekarz przedstawi dostępne metody, a pacjent wybiera metodę, po czym umawia się na usuwanie kurzajek. Zabieg jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym. Czas trwania zależy od wielkości brodawek oraz rozległości zmian skórnych, ale maksymalnie kilkanaście minut.

Chirurgiczne usuwanie brodawek – Wrocław, cennik

Chirurgiczne usunięcie brodawek może być przeprowadzane różnymi technikami. Jedną z nich jest laseroterapia, uznawana za najskuteczniejszą, a przy tym bezbolesną. Po zabiegu nie ma szwów i blizn, a jedynie pozostaje niewielka ranka, z której tworzy się strup. Metoda polega na tym, że promień lasera frakcyjnego CO2 wypala znamię, odcinając je od zdrowej skóry. Wiązka światła niszczy w 100% wirus brodawczaka.

Chirurgiczne usunięcie jednej brodawki kosztuje 600 zł. Ilość zabiegów jest zależna od stanu kurzajki. Niektórzy pacjenci potrzebują kilka zastosowań laseroterapii. Jest duża szansa, że zmiany skórne już więcej w tym miejscu nie będą występowały. Po zabiegu należy przestrzegać zaleceń lekarza. Warto zdecydować się na laseroterapię, ponieważ w ciągu kilku minut można pozbyć się problemu. Obecne zabiegi medycyny estetycznej są skuteczne i bezbolesne.

Zalecenia po zabiegu laseroterapii

Po wykonaniu zabiegu należy dbać o ranę, by uniknąć zakażenia. Skórę można myć, pamiętając o dezynfekcji miejsca po brodawkach. Pomimo że rany lepiej goją się bez opatrunku, to warto je zabezpieczyć przed kurzem i zabrudzeniami. Należy jednak powstrzymać się przez kilka dni od wizyt w saunie, na siłowni i basenie.

Konieczne są wizyty kontrolne, które umożliwiają lekarzowi ocenę stanu gojenia się rany. Małe brodawki zazwyczaj potrzebują 1-2. tygodni, natomiast większe kurzajki wymagają nawet kilku tygodni, zanim skóra zostanie wyleczona.