Bieżniki na stół – jak dokonać ich właściwego wyboru?

bieżnik na stół

Bez wątpienia bieżniki na stół stają się dość poważną konkurencją dla znanych nam obrusów – wiele osób docenia ich modny design, idealnie dopasowany do nowoczesnych pomieszczeń. Co istotne, obydwa wymienione nakrycia można stosować równocześnie, chociaż bieżnik będzie się prezentował najlepiej samodzielnie. Poniżej, postaramy się podpowiedzieć, czym należy się kierować podczas wybierania bieżnika na swój stół.

Dopasowanie kolory bieżników na stół do aranżacji

Wybierając bieżniki na stół, takie jak np. https://szkloidekoracje.pl/pl/c/BIEZNIKI-NA-STOL/409 powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na ich kolorystykę. Aranżacja naszego stołu może stać się najsilniejszym dekoracyjnym akcentem w wybranym wnętrzu, ale równocześnie musi harmonijnie z nim współgrać. Dlatego też najlepiej, jeśli wybierzemy bieżnik na stół, który będzie dopasowany do mebli, ścian, jak i materiałów użytych w danym pomieszczeniu, przykładowo poduszek czy zasłon. Bezpieczną i świetną propozycją są gładkie bieżniki na stół w odcieniach szarości, bieli czy beżu – tego rodzaju modele będą się prezentowały rewelacyjnie w każdym wybranym przez nas pomieszczeniu.

Osoby poszukujące bardziej wyrazistego nakrycia na stół, powinny być, jednakże zadowolone z bieżnika na stół mającego wzory. Kwiatowe desenie, marokańska koniczyna, geometryczne figury, ombre printy – wybór haftów i nadruków jest naprawdę spory. Warte uwagi są również bieżniki mające cyrkonie. Tego rodzaju aplikacje prezentują się zjawiskowo przede wszystkim w jadalniach i salonach urządzanych w stylu glamour.

Z czego wykonywane są bieżniki?

Lista popularnych materiałów używanych do produkcji bieżników jest naprawdę spora:

  • poliestrowe, a do tego plamoodporne bieżniki są bardzo praktyczne i warto jest je umieszczać na stole, gdzie istnieje spore ryzyko ewentualnego zachlapania,
  • organdyna, organza – to przeźroczyste, bardzo delikatne materiały do dekoracji używane w roli wierzchnich wykończeń na obrusach. Układa się je tak samo jak bieżniki tradycyjne, niemniej jednak efektownie będą się prezentowały także artystycznie udrapowane oraz wijące się wśród stołowej zastawy w stylu glamour. Takie rozwiązanie nierzadko stosowane jest na świątecznym czy też weselnym stole,
  • grubo tkana bawełna albo lniane płótno – w przypadku takiej wersji, bieżniki układa się w salonie albo jadalni. Bardzo dobrze prezentują się z podkładkami pod talerze w takim samym kolorze, ale w odmiennej tonacji. Nieco bardziej wyszukane lniane oraz bawełniane bieżniki posiadają dodatkowe ozdoby pod postacią haftów albo obszyć z gipiury.